Üretim

Yılmaz-Teks Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti.  Bursa Demirtaş  Organize Sanayi Bölgesi’nde 13.000 m2 kapalı alanda yerleşik apre, terbiye, örme, transfer baskı, sıvama fabrikasıdır.

Dokuma fabrikalarından gelen dokunmuş ham kumaşlar  son teknoloji makineler ve bünyemizdeki kalifiye personelimiz ile dünya standartlarında apre işlemi yapılmaktadır. Üretim kapasitesi 100.000 metre/gün olan tesislerimizde ayda 3.000.000 metre üretim yapılabilmektedir.


Son model Biancalani, gergisiz yıkama, kasar,  ramlar (germe kurutma), gergisiz kurutma, sanfor, şardon, iğneli-iğnesiz sıvama, transfer baskı, depeleme örme, kumaş yarma, makas ve sulu zımpara makinelerini bünyesinde toplayan Yılmaz-Teks, bölgenin seçkin apre ve terbiye tesislerindendir.


Ram Makinesi

Tekstil boya-apre tesislerinde kurutma ve apre işlemlerini yapmak için kullanılan makinadır.Uzunluğu kamara sayısına göre değişmektedir.10 kamaralı olan makinanın uzunluğu yaklaşık olarak 34 mt 'dir. Bu kamara dediğimiz bölümlerde sıcak havanın yardımıyla içinden geçen kumaşın kurutulması sağlanmaktadır. Kamara içindeki sıcaklıklar ortalama olarak 140 - 180 derece içinde değişmektedir. Ram makinesinin arka tarafında bulunan silindirler sayesinde kumaşların çizgilerinin düzgün çıkması sağlanmaktadır.makinenin bir başından diğer başına giderken kat etmiş oldugu mesafeyi taşımak amacıyla iğne ve palet adı verilen düzenekler kullanılmakta ve sonsuz uzunluktadır.her iki taraftan iğnelenen kumaş istenilen genişlik ayarlanarak ram makinasının kamaralarının aralarından geçirilerek ön tarafında bulunan sallama diye tabir edilen mekanizma ile arabalara alınarak ya paketlenirler yada başka bir işlem görmek amacıyla diğer bölümlere gönderilirler.

Yapılan işlemler: Kurutma, fikse, apreleme(tutuşmazlık,su geçirmezlik,yumuşaklık gibi) işlemler yapılmaktadır.

You are here: Home Üretim